Fajna restauracja włoska Kraków

Świetna włoska restauracja
Masz ochotę dobrze zjeść? Spośród wielu wariantów, które proponuje kuchnia z Europy na dużą uwagę zasługuje włoska kuchnia. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to różnorodność aromatów, kolorów i spora porcja zdrowia.

Typowe włoskie smaki

Polakom kuchnia włoska, łączy się prawie zawsze z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z winem. Podczas gdy włoska sztuka kulinarna to też takie pyszności jak dojrzałe sery czy oliwki.

Klasyczne jedzenie włoskie

Pasty to baza włoskiej kuchni. Włosi gotują makarony w dziesiątkach form. Praktycznie trudno wymyśleć składniki których nie da się dołączyć do makaronu. Krakow Restaurant Owoce morza, szeroki wybór mięs, np. jagnięce czy dziczyzna i przeróżne warzywa, powodują, że pasty można jeść każdego dnia.

Następnym klasycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Znana jest jednakże jako włoska potrawa. Prawdziwa włoska pizza to cienkie ciasto i mała ilość dodatków. Najpopularniejsza wersja pizzy to margharita z mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety ogromna ilość kalorii. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie potrawy to coś więcej niż jedynie pizza i pasta. To również lasagne, focaccia, minestrone i liczne desery – np. tiramisu czy panna cotta. Będąc we włoskiej restauracji nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- ricotty, mascarpone lub pecorino.
Zobacz film