Kraków – postępy w obszarze dróg i przewozów miejskich

Jednym z największych utrudnień w lwiej części miast w naszym kraju jest infrastruktura drogowa. Polskie gminy są nie dostosowane do tak wielkiego nasilenia korków, jaki pojawił się poprzez wzrost ilości pojazdów na krajowych drogach. Z tego powodu główną z najbardziej istotnych inwestycji które musi podjąć niemalże każde województwo jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i komunikację. Drogi i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, który pozwoli zwiększyć wygodę krakowian jak również usprawni całość gospodarki Krakowa.

Spośród innych lokalizacji, inwestycje drogowe w Krakowie silnie się wyróżniają. Mieszkańcy w referendum opowiedzieli się za budową metra, ale zanim ono zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową oraz nawierzchnie drogowe potrzeba zainwestować sporo pieniędzy . Z ważniejszych decyzji finansowych warto podkreślić:
w pełni napędzaną elektrycznie siatkę autobusów – pierwszą w kraju,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju Kraków ma inwestycje w przynajmniej kilkanaście nowoczesnych dróg dojazdowych między już wybudowanymi połączeniami oraz remonty istniejących tras tramwajowych oraz dróg dojazdowych.
Krakowianie napraw nie lubią – utrudnienia w poruszaniu się i dojazdach do pracy przeszkadzają w codziennym życiu. Trzeba zaś pamiętać, że bez napraw infrastruktura nie może być lepsza i aby mieszkało się lepiej, trzeba wytrwałości.Majchrowski opinie
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie tylko kolejne linie komunikacji, ale również lepszej odporności nawierzchnia dróg, która będzie bardziej trwała i wytrzymała. (jednym z przykładów może być odporna na ścieranie nawierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków wymaga dodatkowo wielu remontów i nowych pomysłów, by jeździło się po mieście dobrze. Nie tylko samochodem, ale również komunikacją miejską. Mimo to widać jasno, że wszystko jest na najlepszej drodze do tego, by Krakusom mieszkało się tu naprawdę miło i z zadowoleniem.