problem alkoholowy Kraków

Początek leczenia alkoholizmu
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – inaczej alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało końca. Niemniej jednak nie powinieneś sam cierpieć. Istnieje dużo dostępnych metod terapii, które pomogą Tobie w przezwyciężeniu alkoholizmu, by powrócić do zdrowego i pełnego życia.

choroba alkoholowa Kraków

Przeróżne elementy, takie jak:
•    historia medyczna,
•    system wsparcia,
•    motywacja indywidualna

Są w stanie odegrać istotną rolę w sukcesie Twojego powrotu do dobrego samopoczucia. Leczenie alkoholizmu powinno być monitorowane przez skład speców medycznych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym kraju są liczne środowiska leczenia alkoholizmu oraz są obsługiwane przez fachowców, którzy wspomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie pomocy przez 24 godziny w tygodniu, jaki będzie z tobą świętować Twoje sukcesy oraz współdziałać z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszelkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej aniżeli jedna druga osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej aniżeli 15 procent, do osób które nawracają po pięciu latach wstrzemięźliwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego bądź ambulatoryjnego, trzeba asystować w miejscowych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najlepszy czas na leczenie?
Przed rozpoczęciem leczenia osoba musi najpierw rozpoznać własny stan i posiadać ochotę opuścić napój alkoholowy. Niekiedy jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym wraz członkowie rodziny czy też przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Wiąże się to z tym, że bliskie osoby wyrażają obawy o zbytnie picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja pomaga także zainicjować dyskusję na temat dostępnych opcji kuracji i pomocy.

Nie ma słusznego bądź też złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli jednakże nie zostanie podjęte leczenie, alkoholizm może sprawiać dużo dodatkowych kłopotów, takich jak komplikacje zdrowotne, problemy finansowe, kłopoty z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.